Körfezexpres
2.Mayıs.2019
Bu haber 371 defa okundu.

Susurluk ilçesinde, Osmanlı sikkesinden oluşan bir gömü bulduğunu söyleyerek piyasa değerinin altında altınları satacağı yalanıyla dolandırıcılık yaptığı öne sürülen bir kişi aranıyor.

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada;Susurluk İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden D.K. isimli şahıs; Kocaeli ilinde ikamet ettiğini, kendisine ait cep telefonuna, tanımadığı bir şahıs tarafından kullanılan 0 5.. … …. numaralı GSM hattından Eski bir evi yıkarken duvar içerisinde ufak bir küp buldum. İçerisinde Osmanlı parası vardır. Bana dönüş yap. şeklinde mesaj gönderildiğini, birkaç gün sonra kendisine mesaj gönderilen GSM hattını aradığını, kendisini M. olarak tanıtan şahısla yaptığı telefon görüşmesi üzerine anlaşmaları sonucunda bu şahsın yönlendirmesiyle Balıkesir ili Susurluk ilçesi Demirkapı mahallesinde buluşmak üzere randevulaştıklarını ve bu görüşmeden bir gün sonra Susurluk ilçesi Demirkapı mahallesine gelerek kendisini M. olarak tanıtan şahıstan iki adet Osmanlı parası numunesi alarak tekrar Kocaeli iline döndüğünü, yaptığı araştırma sonucunda altınların gerçek olduğunu öğrendiğini, bunun üzerine aynı şahsı tekrar aradığını, M. isimli şahsın elinde olduğunu söylediği 7000 Osmanlı parasını almak için 150.000 TL’ye anlaştığını, tekrar özel aracıyla Susurluk ilçesi Demirkapı mahallesine gelerek burada bulunan ormanlık arazide buluştuklarını, yanında getirdiği 150.000 TL'yi elden M. isimli şahsa verdiğini, karşılığında çuval içerisinde bulunan Osmanlı paralarını saymadan alarak Kocaeli iline döndüğünü, Kocaeli ilinde teslim aldığı Osmanlı paralarını saydığını ve 4.555 adet olduğunu gördüğünü, burada tanıdığı şahıslara kontrol ettirdiğinde Osmanlı paralarının sahte olduğunu öğrenmesi sonucu Susurluk ilçesine geldiğini, M. isimli şahsa telefon açtığını, ancak ulaşamadığını ve dolandırıldığını beyan ederek şikâyetçi olmuştur.
Bu durum üzerine Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından görevlendirilen sivil ekipler ve devriyeler tarafından olay yeri ve çevresinde bulunan yerleşim birimlerinde ve yol güzergâhında yapılan istihbarî çalışmalar, araştırmalar, kamera görüntüleri ve PTS kayıtlarının incelenmesi sonucunda olay failinin S.I. isimli şahıs olduğu ve bu şahsın 9 ayrı suçtan arandığı [(2) Göçmen Kaçakçılığı, (3) Basit Yaralama, (1) Resmi Belgede Sahtecilik, (1) İftira, (1) Suç Üslenme ve (1) Herkesin Girebileceği Bir Yerde Bırakılmakla Birlikte Kilitlenmek Suretiyle Hırsızlık)] tespit edilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak S.I. isimli şüpheliyi yakalama çalışmalarına devam edilmektedir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

O5H0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28