Körfezexpres
19.Nisan.2019
Bu haber 384 defa okundu.

Edremit’te Tarihe Düşülen Şerh Koca Seyit Belgeseli Güre Atatürk İlkokulOrtaokulu’nda gerçekleştirildi.

Belgesel gösterimine; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı belgesel gösterimi katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.
Tarihe Düşülen Şerh Koca Seyit Belgeselinde Koca Seyit’in kahramanlıkları ve hayatı anlatıldı. Belgeselin oluşturulmasında ve çekimlerinde önemli katkılar sağlayan Hayırsever Hasan Pekin’e plaket takdim edildi.
Kaymakam Sırmalı belgesel gösterimi ile ilgili yaptığı açıklamada; “Belgeselin hazırlanmasında emeği geçen Güre Atatürk Ortaokulu 6B sınıfı öğrencilerine teşekkür ediyorum” dedi. Belgeselin çok güzel hazırlandığını ve izlerken ve çok duygulandığını dile getiren Kaymakam Sırmalı; “ Koca Seyit, Çanakkale Savaşının akışını değiştiren önemli bir kahramandır. Böyle bir kahramana sahip olmaktan dolayı millet ve hemşerileri olarak gurur duymaktayız. Çanakkale Savaşında 250 bine yakın şehidimiz var. Bu anlamda ülkemizin kurucusu ve Çanakkale Savaşının kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün ay yıldızlı bayrağımızın altında huzur ve güven içinde yaşıyorsak geleceğe umutla bakıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

I6A1

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28