Körfezexpres
4.Nisan.2019
Bu haber 567 defa okundu.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Ergün İnce, İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ve çok sayıda vatandaşın katıldığı devri teslim töreni şölen havasında yapıldı.

Saat 11.00 de Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Meclis üyeleri vatandaşlar ile birlikte Adalet Sarayına yürüyerek geldiler. Adalet Sarayında Burada kendilerini Adalet Komisyonu Başkanı ve Burhaniye Ağır Ceza Reisi Hasan Öztürk karşıladı. Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Hasan Öztürk ben öncelikle sizleri kutluyorum. Belediye Başkanlığı görevinizde başarılar diliyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ben yaklaşık 15 seçim geçirmiş birisi olarak Bu seçimlerde gördüğüm demokratik ve uyumlu davranışı görmedim. Seçim çalışmaları boyunca her iki Başkan adayının bir birlerine olan saygıları düzeyli siyasetleri belki Türkiye’de örnek gösterilecek bir durum olmalıdır. Kimsenin kavga etmediği kimsenin burnu dahi kanamadan bir seçim atmosferi geçirdik. Ben tekrar Belediye Başkanımızı, Belediye Meclis üyelerimizi tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum diyerek Ali Kemal Deveciler ve Meclis üyelerinin mazbatalarını verdi.
Saat 13.00 da Cumhuriyet Meydanında toplana partililer ve vatandaşlar saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından CHP İlçe Başkanı Ergün İnce ve İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ile birlikte çelenk sunumu yaptılar. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve Eşinin çelenk sunumundan sonra yapılan kortejle Ali Çetinkaya Caddesi üzerinden yürüyerek Belediye Sarayı önüne geldiler. Gençlerin Tarihi geri çeviren başkan kalemize hoş geldin yazılı pankartı Belediye Sarayı çatısında aşağı doğru açtılar. Belediye Sarayı önünde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, değerli Burhaniyeliler bugün burada sizlerin gösterdiği teveccüh sonucunda bulunuyoruz. Artık seçim bitti, bundan böyle herkesi kucaklayarak Burhaniye’yi ileri taşımak için hep birlikte çalışacağız hep birlikte yöneteceğiz. Gençlerin büyük başkan diye bağırmalarının ardından ben büyük değilim büyük olan Burhaniye halkıdır, büyük olan sizlersiniz dedi.
Belediye Sarayı girişinde personel tarafından çiçeklerle karşılan Ali Kemal Deveciler ve Meclis üyeleri Başkanlık Makamı kapsında eski Belediye Başkanı Necdet Uysal ve yeni dönem meclis üyeleri tarafından karşılandılar. Makam odasında yan yana gelen Necdet Uysal ve Ali Kemal Deveciler basın mensupları fotoğraf çektirdiler. İlk konuşmayı Necdet Uysal yaptı. Uysal ben öncelikle güzel bir atmosferde geçen seçim sonucu halkımızın verdiği onay ile Belediye Başkanı seçilen Ali kemal kardeşimizi ve ekibini kutluyorum. Biz kendisiyle yeni tanışan insanlar değiliz yıllardır tanışıyoruz seçim sürecinde kırmadan dökmeden yarıştı ve kendisi yarışı önde bitirdi kendisini tekrar tebrik ediyor başarılar diliyorum dedi. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Ben öncelikle burada her iki İttifakın İlçe Başkanlarını kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler her iki İttifak olarak seçim sürecinde yaptığımız çalışmalarımız ile Türkiye’ye örnek olduk. Bugün burada İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, eski Belediye Başkanlarımız ile birlikteyiz. Hepimiz bu koltuğa Burhaniye’ye hizmet etmek için oturduk ve oturuyoruz. Ben sizlere şunu söylemek istiyorum, yarın takıldığımız bir yer bir konu olursa görev yapmış bütün başkanlarımızın kapısını çalarak onların tecrübelerinden faydalanacağız. Necdet abiye beş yıl boyunca Burhaniye’ye yaptığı hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kendisi benim Necdet abim olacaktır dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y2Q7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28