Körfezexpres
8.Mart.2019
Bu haber 365 defa okundu.

Jandarma ekipleri Bigadiç ilçesinde telefon dolandırıcısı iki kişiye yakalayarak gözaltına aldı adliyeye çıkarılan dolandırıcılar tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Balıkesir Valiliğinde yapılan açıklamada; İlçe Jandarma Komutanlığı unsurlarınca icra edilen Önleyici Kolluk Faaliyetleri esnasında;
Araç trafiğinin az olduğu Bigadiç ilçesi Yağcılar mahallesinden peş peşe dört defa ticari taksi geçmesi üzerine durumdan şüphelenilerek, Bigadiç ilçesinden Yukarıçamcı mahallesi istikametine giden ticari taksi durdurulmuş ve yapılan kimlik kontrolünde araç içerisinde İ.G. (78 yaşında) isimli şahıs olduğu görülmüştür.
İ.G. isimli şahsın heyecanlı olması ve tedirgin davranışlar sergilemesi üzerine nereye gittiği sorulmuş olup İ.G. isimli şahıs kendisini Başkomiser olarak tanıtan bir şahsın telefonla aradığını, adının altın hırsızlığı olayına karıştığını bildirdiğini, kendisini Komiser olarak tanıtan şahsın talimatıyla Bigadiç ilçesi Yukarıçamcı mahallesinde bulunan evinde bekleyen ve kendilerini Komiser olarak tanıtan iki şahsa 12.000 TL. para verdiğini, anılan şahısların verilen paranın yetersiz olduğunu söylediklerini, kendisinin bankada bulunan 30.000 TL. parasını da bankadan çekerek Yukarıçamcı mahallesinde evinde bekleyen şahıslara teslim etmek üzere götürdüğünü söylemiştir.
Gerekli tedbirler alınarak İ.G. isimli şahsın Bigadiç İlçesi Yukarıçamcı mahallesinde bulunan evine gidildiğinde iki yabancı şahsın evin önünde bekledikleri görülmüş olup, şahıslar görevli Jandarma devriyesini fark etmeleri üzerine kaçmaya çalıştıkları esnada yakalanmışlardır.
Yapılan kimlik kontrolünde şahısların Şanlıurfa ili Havran ilçesi nüfusuna kayıtlı H.A. ve M.A. isimli şahıslar oldukları tespit edilmiş, şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada 12.000 TL. para bulunmuş ve Cumhuriyet Savcısının talimatı ile mağdur İ.G. isimli şahsa teslim edilmiştir.
Gözaltına alınan H.A. ve M.A. isimli şüpheliler adli makamların talimatı ile tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Y2R7

Haber İhbar



KÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28