Körfezexpres
6.Mart.2019
Bu haber 361 defa okundu.

Sındırgı İlçesinde Türktelekoma ait iletişim kablolarını çalan 3 kişi tutuklanarak cezaevine kondu.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Sındırgı İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden Türk Telekom Müdürlüğü yetkilisi, Sındırgı ilçesi Aktaş mahallesi kırsal kesiminde bulunan Türk Telekom Müdürlüğüne ait 11 direk arası 100'lük haberleşme kablosunun çalındığını beyan ederek şikâyetçi olmuştur.
Olayın öğrenilmesini müteakip olay yeri inceleme birimi tarafından olay yerinde yapılan detaylı araştırma sonucunda; 750 metre haberleşme kablosunun kesilmek suretiyle çalındığı tespit edilmiştir.
Aynı zamanda Sındırgı İlçe Jandarma Komutanlığı devriyeleri ve sivil ekipler tarafından olay faillerinin tespit edilmesi, yakalanması ve suç eşyalarının ele geçirilmesi amacıyla çalışma başlatılmıştır.
İcra edilen çalışmalar esnasında; olay faillerinin A.Y.S., H.İ.K. ve M.K. isimli şahıslar oldukları tespit edilmiş ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmışlardır.
Suç eşyalarını ele geçirmek amacıyla yapılan istihbari çalışmalar esnasında elde edilen bilgiler doğrultusunda alınan arama kararlarına istinaden; M.K. isimli şüphelinin annesine ait olan ve Sındırgı ilçesi Çavdaroğlu mahallesinde bulunan depo ile bir arkadaşına ait Sındırgı ilçesi Işıklar mahallesinde bulunan bağ evinde yapılan aramalar sonucunda, Aktaş mahallesi kırsal kesiminde bulunan ve Türk Telekom Müdürlüğüne ait olup çalınan kablolar yakılmış vaziyette ele geçirilmiştir.
Bu olayla ilgili olarak gözaltına alınan ve Adli makamlara sevk edilen A.Y.S., H.İ.K. ve M.K. isimli şüpheliler tutuklanarak Kepsut Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir” denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Q5I9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28