Körfezexpres
24.Ocak.2019
Bu haber 363 defa okundu.

63 İlde 93 şube ile hizmet veren Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi son şubesini Edremit'te açıyor.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı kadınların küçük sermayelerle desteklenerek gelir getirici faaliyetlerde bulunması amacıyla geliştirilen Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ile 2003'ten bu yana kadınlara milyon mikrokredi dağıtıliyor.
Bu kapsamda Edremit'te açılacak yeni şube ile ilgili Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’yı makamında ziyaret eden; TİSVA Bursa Bölge Müdürürü Zeynep Cengiz, Balıkesir Şube Yöneticisi Esra Doğan, Balıkesir Saha Sorumlusu Sermin İçuz mikrokredi finans programı ile ilgili bilgiler verdi.
Aynı zamanda Edremit'te açılacak şube bilgilerinin konuşulduğu toplantıda, kadınlara meslek kazandırılmasının önemini ifade eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; Kadınların kazandıkları meslekler sayesinde aile ekonomisine katkıda bulunması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada mikrokredi imkanlarının devreye girmesi çok önemli bir girişim. Açılacak şubenin Edremit'te hayırlı işlere vesile olacağını düşünüyorum. Bu şubenin Edremit'te açılmasında emek harcayan ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

D2V7

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28