Körfezexpres
14.Ocak.2019
Bu haber 381 defa okundu.

CHP Burhaniye Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan parti üyeleri, 20 Ocak Pazar günü yapılacak eğilim yoklaması öncesi partililere kendilerini tanıttılar. Aynı toplantıda Belediye Başkan Aday Adayları da birlikte partilileri selamlayıp birliktelik mesajları verdiler.

Reha Yurdakul Kültür Merkezi'nde yapılan aday tanıtım toplantısına partililer büyük ilgi göstererek bütün aday adaylarının konuşmalarını dinlediler. Toplantı öncesi Belediye Başkan Aday Adayları Necmi Şengider, Salih Özden, Burak Ali Sarı, Tarık Erdil ve Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Deveciler birlikte beraberce üyeleri selamlayıp birlik ve beraberlik mesajı verildi. Ayrıca toplantı başladıktan sonra Belediye Başkan Aday Adayı Murat Narin’de toplantıya iştirak etti.
Toplantının ilk konuşmasını CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı yaptı. Serkan Sarı; Seçim sürecinde hepimizin çok çalışması gerekiyor. Cumhuriyet için, laikliğin devam için. Aramızdaki kırgınlık ve dargınlıkları bırakarak bu seçimi kazanmak için çalışmalıyız. Ben bugün Balıkesir'de katıldığım bir toplantıda AK Partili Belediye Başkan Adayına ve partililere 'Burhaniye'ye gidiyorum Burhaniye'yi sizin elinizden almak için gidiyorum' dedim. Burhaniye, Balıkesir ve diğer her yerde partimizin kazanması için gece gündüz demen çalışacağız. Ben Karesi İlçemizde bir toplantıya katılmak durumunda olduğum için aranızdan ayrılmadan önce hepiniz sevgi ve saygı ile selamlıyor, aday adayı arkadaşlarımız başarılar diliyorum dedi.
CHP İlçe Başkanı Ergün İnce Değerli dostlar hoş geldiniz. Bildiğiniz gibi bugün burada eğilim yoklaması yapacaktık. Ancak Genel Merkezin aldığı karar sonrası eğilim yoklamasını 20 Ocak Pazar günü yine bu salonda yapacağız. Yönetim olarak aradan geçen 30 yıl sonra ilçemizde aday belirlemek için eğilim yoklaması yapıyoruz. Bugün burada 34 Belediye Meclis Üyesi aday adayımız kendilerini sizlere tanıtacaklar. Ben bütün aday adaylarımıza başarılar diliyor, saygılar sunuyorum dedi.
CHP Burhaniye Belediye Başkan adayı Ali Kemal Deveciler ise Değerli partililerimiz hepinizi saygı ile selamlıyorum hoş geldiniz. Burhaniye CHP İlçe Başkanlığı olarak İlçe Başkanımızın da belirttiği gibi 30 yıl sonra ilçemizde aday belirlemek için eğilim yoklamasını gerçekleştireceğiz. 1989 Yılında Belediye Başkan adaylığı için bizim yaptığımız eğilim yoklamasından sonra Burhaniye'de bir daha söylememize rağmen eğilim yoklaması yapılmadı. Biz nasıl bir belediyecilik yapacağız. Bizim önceliğimiz ortak akıl ile belediye yönetimi oluşturmak. Meclis üyelerimizin hepsi ayda sadece bir kez toplantıya gelmeyecekler. Meclis üyelerimizin hepsi mahallelerimizde bir bire görevli olacaklar. Vatandaşların isteklerini dinleyerek ilgili birim ve komisyon ile temasa geçerek çözüm üretilmesini sağlayacaklar. Örneğin bir vatandaş imar düzenlemesi istiyor, Meclis üyemiz konuyu inceleyecek ve imar işlerinde çalışan sorumlu bir arkadaşımıza konuyu getirecek ve birlikte yerinde yapılacak inceleme sonrasında gereken yapılacaktır. Birçok sosyal projelerimiz var. Bunları hep birlikte hayata geçmek için çalışacağız. Burhaniye Belediyes'ini tekrar CHP Belediyesi yaparak vatandaşlarımıza en iyi hizmet götüreceğiz. Şunu da belirtmek isterim bazı arkadaşlar meclis üyesi aday adaylarından kimler ile çalışmak istersiniz, kime oy verelim diyor soruyorlar. Ben hiçbir adayın yanında değilim, olmayacağım da. Bu kararı siz parti üyelerimiz vereceksiniz. Ben bütün arkadaşlarım ile çalışırım. Bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçilme ve seçilmemek bizleri birbirimize darıltmasın. Mücadelemizi sürdürelim. Bu dönem olmasa bir daha ki dönem tekrar aday olarak çıksınlar. Hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyor, Mart'tan sona bahar diyorum dedi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

H9Z3

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28