Körfezexpres
22.Aralık.2018
Bu haber 368 defa okundu.

Avcılar İlkOrtaokulu Müdürü Oktay Akbulut, Sınıf Öğretmeni Sibel Çay, 4. sınıfta öğrenim gören ve destek eğitimi alan öğrencisi Efecan Ateş ile birlikte Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’u makamında ziyaret ettiler.

Sınıf Öğretmeni Sibel Çay: “Öğrenme güçlüğü teşhisi ile raporu bulunan kaynaştırma öğrencimiz Efecan Ateş ile 2. sınıfta buluştuk. Başlangıçta hiç konuşmuyor, göz teması kurmuyor, arkadaşları ile ilişki kurmakta zorluk çekiyor, yalnızlığı tercih ediyordu. “Önce Gülümset Sonra Öğret” sloganıyla sınıfın fiziki yapısını ve işleyişini daha ilgi çekici hale getirdik. Oluşturduğumuz sahnede şarkılar söyledik, camlarımızın önüne yemlikler koyup yiyeceklerimizi kuşlarla paylaştık, drama çalışmalarında rol aldık, halk dansları ekibi kurarak gösterilere çıktık. Rehabilitasyon Merkezi ile işbirliği yaparak destek eğitimi odası hazırlayıp Efecan’a okuma yazma öğrettik, algılama düzeyini yükselttik. Efecan’ı hiçbir etkinlikte ayrı tutmadık ve kaynaştırma hedefine ulaşmış olduk.” dedi.
Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Çocuklara dokunmayı bilenler, bir bahçıvan titizliğiyle kaynaştırma öğrencilerini de hayata kazandırmayı başarırlar ve biz de o öğretmenlerle gurur duyar onlara gıptayla bakarız. Avcılar İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Efecan, Sibel öğretmenin ilgisi, sevgisi ve sabrıyla bugün çok iyi bir gelişme sağlamış durumda. Basketbol oynuyor, halk oyunlarına katılıyor, şiir okuyup şarkı söyleyebiliyor. Bizi ziyaret eden öğretmenimiz ve okul müdürümüzle gurur duyduk, dünyalar tatlısı Efecan ve annesinin yüzündeki tebessümle mutlu olduk.” dedi ve ‘Önce Gülümset Sonra Öğret’ sloganıyla başlatılan etkinliklerde aktif roller alarak kısa sürede büyük mesafe kateden azimli öğrenci Efecan Ateş’i tebrik etti, keyifle okuyabileceği bir kitap seti hediye etti ve başarılarının devamını diledi. Ayrıca, Avcılar İlkOrtaokulu Müdürü Oktay Akbulut’u ve Sınıf Öğretmeni Sibel Çay’ı özverili çalışmalarından dolayı kutladı.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

W4O9

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28