Körfezexpres
10.Aralık.2018
Bu haber 364 defa okundu.

Balıkesir KOM ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucu kaçak tütün ve makaron ele geçirdiler.

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açılamada; ‘İl Emniyet Müdürlüğü Kom Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde kaçakçıların son dönemlerde tütün mamulleri ve makaronlar üzerindeki bandrolleri ilk kullanımdan sonra piyasadan tekrar toplayıp bandrolsüz ürünlere tekrar yapıştırmak suretiyle mükerrer kullandığı, ayrıca bu ürünlerin faturalarının bulunmadığı bilgileri alınmıştır.
Konu ile ilgili yapılan çalışmalarda;
1. OLAY (30.11.2018) : İlimiz merkezinde faaliyet gösteren ….Büfe isimli işyerinden 26.200 adet sahte bandrollü ve mükerrer kullanılmış bandrollü faturasız makaron ele geçirilmiş, yapılan tahkikat neticesinde büfe sahibinin kaçak ürünleri S. G. isimli şahıstan temin ettiği anlaşılmıştır.
2. OLAY (06.12.2018): S. G. isimli şahsın ilimizde bulunan işyerlerine tütün ürünü dağıtıcılığı yaptığı tespit edilmesi üzerine yapılan çalışmalarda bahse konu şahıs ilimiz merkezinde yakalanmış, şahsın bulunduğu araç içerisinden 160.000 adet sahte bandrollü ve mükerrer kullanılmış bandrollü faturasız makaron ele geçirilmiş, dağıtıcılık yapan şüphelinin bu ürünleri Bursa'dan temin ettiği tespit edilmiştir.
3. OLAY (08.12.2018) : İlgili firmaya ait aracın dağıtım yapmak üzere ilimize geldiği bilgisi alınması üzerine firmaya ait araç ilimiz merkezinde yakalanmış, araç içerisinde 480.000 adet sahte bandrollü ve mükerrer kullanılmış bandrollü faturasız makaron, 296 adet daha önceden kullanılmış bandrol, çok miktarda tütün mamulü ele geçirilmiştir.
3 olayda toplam faturası olmayan (666.200) adet makaron, (296) adet bandrol, (407) kilo tütün, (300) adet sigara sarma makinesi ele geçirilmiş olup ilimizde kaçak ürünlerin dağıtımını yapan toptancı şahıslar ve toptancı şahısların kaçak ürünleri temin ettiği firma, kaçakçılık yapan şahıs ve firmaların kaçakçılık yöntemleri deşifre edilmiştir. Konu ile ilgili çalışmalarımız genişletilerek devam etmektedir’ denildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

F0X5

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28