Körfezexpres
28.Kasım.2018
Bu haber 361 defa okundu.

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Kadın Danışma Evi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele günü nedeniyle panel düzenledi.

25 Kasım 2018 Pazar saat: 13.30’da Orhan Peker Sanat Galerisinde düzenlenen 'Kadına ve Çocuğa Yönelik Erkek Şiddetiyle Mücadelede Hukuki Düzenlemeler' başlıklı panelin konuğu Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfından Avukat Selin Nakıoplu oldu.
Etkinlik, Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübünün 'Dünya Yerinden Oynar' adlı belgesel gösterimi ve söyleşi ile tamamlandı.
Türkiye'deki cinsel tacize dair mücadelenin tarihini, son zamanlarda üniversitelerde yaşanan cinsel taciz olaylarını ve bu olaylara karşı geliştirilen mücadeleleri anlatan bir belgesel film olan ‘Dünya Yerinden oynar’ dikkatle izlendi.
Ayvalık Bağımsız Kadın İnisiyatifinin de destek verdiği etkinlikte, 2012 yılında okulda cinsel tacizi önleme komisyonu kurduklarını belirten Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulüp üyeleri, cinsel tacizle karşılaşıldığında başvurulabilecek kurumsal bir yapı oluşturduklarını ifade ettiler. Forumlarda güvenlik önlemlerini arttırma yönünde görüşler gündeme geldiğini, yaptıkları araştırmalarda okullarda cinsel taciz üzerine yeterince araştırma ve veri olmadığı belirtildi.


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

P6H0

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28