Körfezexpres
12.Ekim.2018
Bu haber 380 defa okundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) tanıtım ve bilgilendirme toplantıları kapsamında temel eğitim kurumları yöneticileri ile bir araya geldi.

• 09 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 14.00’te Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup Yıldız, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Aşık, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri ve temel eğitim kurumları yöneticileri katıldı.
• İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) ile; İlkokulların 3 ve 4. sınıflarına devam eden, önceki eğitim ve öğretim yılları içinde çeşitli nedenlerle Türkçe ve matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve İYEP kapsamında belirlenen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak hedeflenmektedir. Göçmenler ve mevsimlik tarım işçileri gibi dezavantajlı öğrencilerin de yararlanabileceği kurslarla, akademik başarının arttırılması amaçlanmaktadır.
• Bu program öğrencilerin; dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesini, okuduğunu anlama düzeyini artırmasını, matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmesini, matematiksel kavramları anlamasını ve bu kavramları günlük hayatta kullanmasını, problem çözme sürecinde kendi düşüncelerini ifade etmesini, matematiksel kavramları farklı temsil biçimleri ile ifade etmesini, matematiğe yönelik olumlu tutum ve öz güvenli bir yaklaşım geliştirmesini, Türkçe ve matematik öğrenme alanlarında öğrenci merkezli bir anlayışla psikososyal destek alarak eksikliklerinin giderilmesini amaçlamaktadır.
• İl merkezi ve ilçelerimizdeki temel eğitim kurumları yöneticilerine yönelik eğitimler; İYEP eğiticileri tarafından 09-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecektir


Haber Yorumları
Bu Haberde Yönetici onayı bekleyen 0 Yorum var.
Habere Yorum Bırak
Güvenlik Kodunu Giriniz

Z2R6

Haber İhbarKÖRFEZEXPRES Künye

Sahibi

Orhan TÜFEKÇİLER

Genel Yayın Yönetmeni

Orhan TÜFEKÇİLER

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Şenol TORLAK

Webmaster

Ekrem GÖKÇE

Mail

korfezexpres@gmail.com

Tel

0545 280 38 28